Realitní makléř: Proč je tato práce prostě skvělá?


Také nevidíte jediný důvod, proč byste měli dělat zrovna realitního makléře? Vždyť přece existuje taková spousta zajímavějších povolání. Navíc makleřina zrovna není populární profese a pro nelichotivé označení často nemusíte ani chodit daleko.
Už jsem vás dostatečně odradil? Pokud jste dočetli až sem, není to zase tak špatné. Stejně jako práce realitního makléře není vůbec špatná. Už vás některý ze zástupců realitek někdy naštval a kvůli tomu nahlížíte na tuhle profesi skrz prsty? A kolikrát vás už naštvala kadeřnice, že vám příliš zkrátila vlasy? Anebo pekař, protože jeho rohlíky nebyly tak čerstvé? Stejně ale do salónu i pekárny stále chodíte, protože věříte, že příště to bude lepší.
Realitní makléř je povolání jako každé jiné. Má svoje přednosti i zadnosti. Dělají ho povahově dobří i špatní lidé. Navíc – jak dobrý pekař, kadeřnice, kuchař nebo manažer budete, záleží jen na vás. Házet všechny do jednoho pytle není úplně fér.
Rád bych vám proto představil 5 důvodů, proč nejít dělat pekaře, kadeřnici ani manažera, ale proč si vybrat cestu v realitním businessu. Začtěte se, pokud právě hledáte práci, chcete stávající změnit, “v 15 se rozhodujete, co dál…” anebo vás to prostě zajímá.

1. Máte skvělý produkt

Obchodujete s jednou z nejlepších komodit na trhu, protože přece každý někde bydlí. Máte tedy téměř 100% jistotu, že nebudete muset předstírat, že pracujete, a o práci nebude nouze, ani když je krize.

2. Máte prestižní povolání

Západ hlásí, že makleřina bude stále prestižnější profesí. U nás je prestiž zatím ještě v plenkách, což vám dává dobrý důvod podílet se na jejím růstu.

3. Umíte víc než ostatní

Makleřina není jen o prohlídkách a inzerátech. Je to povolání, které vyžaduje bystrý mozek, organizační talent i profesionalitu. Naučíte se zkrátka něco, co druzí neumí. Přiznejte si sami, kdo z nás laiků zná ty správné fígle, jak rychle a bez nervů přežít pobyt na katastrálním úřadě?

4. Vyděláte balík peněz

Často opakovaný argument, ale naštěstí to bez něj opravdu nejde. Váš měsíční příjem si regulujete vy sami. Nemusíte nikde škemrat o zvýšení platu, nemusíte ani chodit do práce 8 hodin 5 dní v týdnu, abyste si zajistili výdělek. Čím víc toho prodáte, tím větší obnos vám jde do kapsy.

5. Máte čas si peníze užít

Své volno si totiž řídíte sami. Nechce se vám dneska pracovat a radši byste jeli s rodinou na výlet? Žádný problém. Nemusíte si brát ani dovolenou, ani neplacené volno. Váš volný čas už se neomezuje jenom na pár hodin po práci, než půjdete spát.

Přemýšlíte nad tím, že byste chtěli tuto práci zkusit? Zkuste to s námi, momentálně hledáme nové kolegy a kolegyně. Více o práci v naší společnosti naleznete na karieravluxury.cz